W dniach 13-15 czerwca 2019 we Wrocławskim Centrum Kongresowym – Hali Stulecia, w ramach nowej inicjatywy naukowo-szkoleniowej WROCŁAWSKIEJ WIOSNY ANESTOZJOLOGICZNEJ odbędą się dwa dobrze znane z poprzednich edycji wydarzenia: XXXII Konferencja „Postępy w Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczeniu Bólu” oraz  III Polski Kongres „Pokonać Sepsę”. Nowa formuła łączy tradycję konferencji organizowanej od ponad 30 lat na Zamku Książ oraz kongresu organizowanego co dwa lata we Wrocławiu.

Wrocławska Wiosna Anestezjologiczna to szczególne interdyscyplinarne wydarzenie poruszające fascynującą tematykę z obszarów anestezjologii, intensywnej terapii, leczenia bólu i sepsy.

Tegoroczna konferencja poświęcona będzie zagadnieniom określanym, jako innowacje w medycynie. W tym kontekście omawiane będą tematy wpływu znieczulenia na funkcję mózgu – od najmłodszych po najstarszych pacjentów, związków znieczulenia z funkcją podstawowych układów organizmu, a także wpływu znieczulenia na chorobowość, jak na przykład powiązania z występowaniem choroby nowotworowej. Uczestnicy będą zastanawiać się również jak i dlaczego zmienia się farmakologia znieczulenia i czy aktualny trend do „anestezji bez opioidów” jest uzasadniony i warty realizacji. Niewątpliwym innowacyjnym zagadnieniem z zakresu intensywnej terapii będą kwestie dotyczące roli terapii pozaustrojowych, analizy postępu w metodach podtrzymywania funkcji narządów u pacjentów leczonych w OIT, oraz dyskusja o granicach intensywnego leczenia. Po raz trzeci na ogólnym, krajowym forum dyskutować będziemy o zjawisku sepsy, jako światowym wyzwaniu zdrowotnym.

Organizatorem Wrocławskiej Wiosny Anestezjologicznej jest Stowarzyszenie na rzecz Badania i Leczenia Sepsy „Pokonać Sepsę” oraz Grupa casusBTL przy wsparciu Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

MAVIPURO POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wyspowa 2/13
03-687 Warszawa
Tel.: +48 22 110 03 81
Fax:   +48 22 378 28 51
e-mail: kontakt@mavipuro.pl

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI