26 kwietnia 2019 r., w ramach kampanii edukacyjnej Mistrzostwa Świata w myciu rąk, w Punkcie Przedszkolnym „Tęcza” w Dąbrowie-Wielogłowach odbyły się zajęcia na temat prawidłowego mycia rąk. Poprowadził je Kazimierz Mazur, polski aktor teatralny i filmowy, uczestnik „Twoja twarz brzmi znajomo” i ambasador kampanii. Zajęcia były nagrodą w konkursie facebookowym, ogłoszonym przez organizatorów kampanii.

Mistrzostwa Świata w myciu rąk to ogólnopolska kampania, organizowana przez firmę Higma Service z Opola, której głównym celem jest uświadomienie dzieciom w wieku przedszkolnym, jak duże znaczenie dla zdrowia i samopoczucia ma właściwa higiena rąk. Jako ambasador do akcji dołączył Kazimierz Mazur.

 

Dzieci przyjęły ambasadora z niekrytą ekscytacją i z dużym zaangażowaniem uczyły się, dlaczego mycie rąk jest takie ważne oraz jak wykonywać tę czynność prawidłowo.

„Higiena wśród dzieci to poważny problem. Sami dorośli często nie wiedzą, jak poprawnie myć ręce, więc nie przekazują tej wiedzy maluchom. Większość z nich poświęca zaledwie kilka sekund na mycie rąk, a później ich nie wyciera. A przecież na wilgotnych rękach rozwija się jeszcze więcej bakterii! Jestem tatą i wiem, że dbałość o higienę trzeba rozwijać już od najmłodszych lat. Dobrze umyte dłonie to przecież ochrona przed wieloma chorobami. Cieszę się, że mogę wesprzeć właśnie tę kampanię” – mówi Kazimierz Mazur.

W ramach kampanii Higma Service ogłosiła także główny konkurs dla przedszkoli z całej Polski. Zadanie polega na przeprowadzeniu ciekawych zajęć na temat mycia rąk i przesłaniu relacji. Najbardziej doceniane będą oczywiście nietuzinkowe pomysły.

„Chcemy w ten sposób zachęcić jak najwięcej przedszkoli do włączenia się do akcji. Grupy przedszkolne mogą korzystać z materiałów zamieszczonych w Niezbędniku Mistrza, a następie przeprowadzić na ich podstawie zajęcia. Liczy się kreatywność i jak największe zaangażowanie dzieci. Przedszkola, które przeprowadzą zajęcia, wysyłają nam krótki opis i relację za pomocą formularza na stronie internetowej kampanii. Zwycięskie przedszkole odwiedzi Kazimierz Mazur, a dodatkowo może ono wygrać bony na zakup środków higienicznych i dozowników” – mówi Aleksandra Węglarz, koordynatorka kampanii.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 19 czerwca 2019 roku na stronie internetowej kampanii (http://akademiaczystosci.pl/).

Patronatem honorowym kampanię objęli: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Fundacja Lubimy Działać, a medialnym TVP2 i portal Kampanie Społeczne.


Kontakt

Organizator: Higma Service
Partner: Tork
Patronat honorowy: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych, Fundacja Lubimy Działać
Patronat medialny: TVP2, portal Kampanie Społeczne

Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres:

Monika Latek
Specjalista ds. Marketingu Higma Service
Koordynator kampanii Mistrzostwa Świata w myciu rąk
kontakt@akademiaczystosci.pl
tel. 511 918 336